Skip to content

Trasy Rajdu Wyszehradzkiego

Zapraszamy do zapoznania się z trasami naszego Rowerowego Rajdu Wyszehradzkiego. Każda z tras została starannie zaplanowana, aby uczestnicy mogli cieszyć się nie tylko rywalizacją, ale także pięknem i różnorodnością krajobrazów państw Grupy Wyszehradzkiej. Oto kilka szczegółów na temat wybranych tras.

24

H

Szlak Królów i Zamków

Królewska podróż przez historię

Królewska podróż przez historię

Ta malownicza trasa prowadzi przez serce dawnych królestw regionu, łącząc najbardziej majestatyczne zamki i pałace Wyszehradu. Pokonując ten szlak, kolarze mają szansę odbyć podróż w czasie, odwiedzając średniowieczne twierdze, barokowe pałace oraz ruiny, które opowiadają historie dawnych wieków.

Połączenie sportu z kulturą

Jazda po tym szlaku to nie tylko wyzwanie fizyczne, ale również okazja do kulturowego wzbogacenia. Organizujemy przewodnikowe wycieczki po zamkach oraz warsztaty tematyczne, które pozwalają lepiej zrozumieć historię i dziedzictwo naszego regionu.

rowery-0011
rowery-0001

24

H

Szlak Przyrodniczy Karpaty

Przygoda w sercu przyrody

Przygoda w sercu przyrody

Karpaty, jedne z najdzikszych i najbardziej dziewiczych terenów w Europie, stanowią doskonałe tło dla tej ekscytującej trasy. Uczestnicy będą mogli delektować się widokami górskich pasm, zielonych dolin i krystalicznie czystych strumieni. Trasa ta jest wyzwaniem dla bardziej doświadczonych kolarzy, ale jej piękno wynagradza wszelkie trudy.

W harmonii z naturą

Podczas projektowania tej trasy kluczową kwestią było zachowanie harmonii z otaczającą nas przyrodą. Dbamy o to, aby rajd nie zakłócał lokalnego ekosystemu, a uczestnicy mogli cieszyć się niezapomnianymi widokami przy minimalnym wpływie na środowisko.

24

H

Szlak Wodny Dunaj

Rejs rowerowy wzdłuż Dunaju

Rejs rowerowy wzdłuż Dunaju

Szlak ten to wspaniała przygoda dla tych, którzy kochają wodę i rowerowe wyprawy wzdłuż rzek. Dunaj, druga co do długości rzeka w Europie, jest przewodnikiem po niezliczonych atrakcjach turystycznych, od małych, urokliwych wiosek rybackich, po dynamiczne i historyczne miasta.

Między kulturą a relaksem

Jazda wzdłuż Dunaju to doskonała równowaga między aktywnością a relaksem. Uczestnicy mają możliwość zwiedzania winnic, degustacji lokalnych przysmaków oraz odpoczynku na licznych, przytulnych plażach i przystaniach.

rowery-0010
Oświęcim - wyścig Tour de Pologne (15)

24

H

Szlak Miejski – Perły Wyszehradu

Odkrywanie uroków miejskich metropolii

Odkrywanie uroków miejskich metropolii

Ten szlak jest dedykowany tym, którzy chcą połączyć pasję do kolarstwa z miłością do miejskiego zgiełku. Przebiega on przez największe metropolie Grupy Wyszehradzkiej, prezentując ich zabytki, kulturę i życie nocne.

Urbanistyczna przygoda na dwóch kółkach

Każde z miast wzdłuż szlaku ma swoją unikatową atmosferę i historię. Szlak Miejski daje możliwość poznania różnorodności architektonicznej, od gotyckich katedr po modernistyczne konstrukcje, oraz eksploracji lokalnych kawiarni, galerii sztuki i